DSD – DEUTSCHES SPRACHDIPLOM (Niemiecki Dyplom Językowy)

Od roku szkolnego 2008/2009 szkoła nasza realizuje projekt DSD, a w roku 2013  zostaliśmy włączeni do prestiżowego grona szkół partnerskich Republiki Federalnej Niemiec. Nasi uczniowie mają możliwość nauki języka niemieckiego w rozszerzonym wymiarze godzin oraz uzyskania honorowanego na całym świecie certyfikatu – dyplomu potwierdzającego znajomość języka niemieckiego na poziomie B1.

Jako jedna z nielicznych szkół podstawowych w Warszawie dajemy uczniom możliwość nauki języka niemieckiego już od  4 klasy. Wszyscy uczniowie niezależnie od tego, w której klasie zaczynają naukę języka niemieckiego, rozpoczynają ją od podstaw.

Ponadto uczniowie grup DSD mają możliwość uczestniczenia w różnego rodzaju warsztatach, imprezach i projektach językowych oraz zagranicznych wyjazdach kulturoznawczych.

Ilość godzin nauki języka niemieckiego dla uczniów objętych programem DSD:

Klasa8

3 godziny

4  godziny

Cykl nauki kończy się przystąpieniem do egzaminu DSD I na poziomie B1.