Szkoła Podstawowa nr 380 im. Jana Pawła II od tego roku szkolnego będzie realizowała specjalny program wspierania uczniów uzdolnionych.

Wzięliśmy udział w jednym z najważniejszych przedsięwzięć edukacyjnych Warszawy – Programie „Warszawski system wspierania uzdolnionych”, który jest istotnym elementem polityki edukacyjnej miasta.

W roku szkolnym 2022/2023 otrzymaliśmy Certyfikat WARS i SAWA Prezydenta m.st. Warszawy.

Zakładamy, że każde dziecko ma jakiś talent: naukowy, artystyczny, sportowy, a może społeczny. Naszym celem jest pobudzić wszystkich uczniów do odnalezienia w sobie talentu i rozwijania go.

Zachęcamy do aktywnej współpracy uczniów i rodziców. Jesteśmy otwarci na sugestie. Ze względu na ograniczone możliwości organizowania zajęć na terenie szkoły , wspieramy uczniów ,proponując korzystanie z bogatej oferty instytucji pozarządowych i uczelni wyższych.

Wybrane Instytucje działające na rzecz uczniów zdolnych:

1.KRAJOWY FUNDUSZ NA RZECZ DZIECI www.fundusz.org

2.TOWARZYSTWO SZKÓŁ TWÓRCZYCH www.szkolytworcze.edu.pl

3.SPECJALISTYCZNA PORADNIA PSYCHOLOGICZNO-PEDAGOGICZNA UNIWERSYTET DLA RODZICÓW, CENTRUM INFORMACYJNO-KONSULTACYJNE DS. DZIECI ZDOLNYCH PRZY SPPP Uniwersytet dla Rodziców www.sppp-udr.org

4.OŚRODEK PROMOCJI TALENTÓW PRZY LXIV LO W WARSZAWIE

5.FUNDUSZ POMOCY MŁODYM TALENTOM JOLANTY I ALEKSANDRA KWAŚNIEWSKICH www.fpbb.pl

6.FUNDACJA "PRIMUS INTER PARES" www.primus.org.pl

7.FUNDACJA EWY CZESZEJKO-SOCHACKIEJ "PROMOCJA TALENTU" www.talent.pl

8.FUNDACJA IM.S.BATOREGO www.batory.org.pl

9.FUNDACJA KULTURY www.fundacjakultury.pl

10. POLSKA FUNDACJA DZIECI I MŁODZIEŻY www.pcyf.org.pl

11.POLSKIE STOWARZYSZENIE KREATYWNOŚCI www.p-s-k.pl