Wyzwania budują

Czyli nie tylko o nauce języków obcych…

DWUJĘZYCZNOŚĆ rozpoczynamy w klasie 7, polega na nauce podstawowych słów i zwrotów w języku angielskim na wybranych przedmiotach. U nas jest to biologia, geografia, etyka i specjalnie dostosowany język angielski do wymagań zespołu klasowego i obowiązującej podstawy programowej.

Dla pozostałych klas organizujemy naukę drugiego języka obcego – niemieckiego lub hiszpańskiego. Po zakończeniu klasy 3 rekrutujemy uczniów do klasy z rozszerzonym językiem niemieckim. Realizowany jest autorski program DSD1 – Deutsches Sprachdiplom1. Na koniec kursu w klasie 8 uczniowie zdają egzamin, często na poziomie B1.

Na języku angielskim przygotowywane są osoby do egzaminu FCE.

Do klas dwujęzycznych obowiązuje rekrutacja wg zasad Biura Edukacji m.st. Warszawy, do klasy z programem DSD – wewnętrzny autorski test kompetencji językowych.

PASJE NAUCZYCIELI – bardzo szeroka gama nauczycielskich pasji i zainteresowań daje możliwość wszechstronnego rozwoju uczniów – od szydełkowania i ekonomii, po filozofię i programowanie.

UCZNIOWIE odnoszą sukcesy w wielu konkursach ogólnopolskich, wojewódzkich i warszawskich. Są to tytuły laureatów w naukach ścisłych, historii, plastyce itd. Rozbudzone zainteresowania owocują w szkołach średnich i życiu dorosłym.