24 października 2022

Przerwa na czytanie

24 października 2022 r. uczniowie, nauczyciele, pracownicy administracji naszej szkoły oraz rodzice po raz pierwszy wzięli udział w III Międzynarodowej edycji VII Ogólnopolskiej akcji “Przerwa na czytanie – bicie rekordu w czytaniu na przerwie”. Uczniowie czytali książki przyniesione z domu lub wypożyczone z biblioteki szkolnej. Czytano w salach lekcyjnych, na szkolnych korytarzach oraz w sali gimnastycznej. Czytała cała społeczność naszej szkoły. Czytaliśmy to co lubimy, bo to sprawia nam przyjemność.
Pani Dyrektor, Sylwia Andruszczyszyn, dawała wszystkim dobry przykład, czytając swoje ulubione wiersze. Mile widziane i dodatkowo punktowane było przebranie za wybraną postać literacką czy wykonanie jakiegoś elementu stroju baśniowego. Odbył się konkurs na "Najbardziej zaczytaną osobę" oraz na plakat promujący czytelnictwo. Dodać należy, że na korytarzu szkolnym, przy salach lekcyjnych, a także na drzwiach sal lekcyjnych, znajdowały się informacje i dekoracje zachęcające do czytania książek, powstał też Latawiec czytelniczy. Dużą popularnością cieszyła się Czytelnicza Fotobudka.

Akcja miała na celu: promocję czytelnictwa, integrację środowiska lokalnego oraz zachęcenie słuchaczy do sięgania po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu.

Dziękujemy wszystkim bardzo gorąco za aktywny udział w tej ważnej i potrzebnej akcji. W naszej szkole czytało 780 osób. Cel został osiągnięty.